shop@prosepto.com

Najnowsze Artykuły

Bezpieczeństwo w firmie i biurze

 

Podróże w czasie epidemii

 

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

 

Tagi

Komentarze

Podróże w czasie epidemii

  | 0 komentarze

Mimo trwającej pandemii wiele osób ze względów zawodowych lub w celach wypoczynkowych podróżuje i odwiedza hotele, ośrodki turystyczne, prywatne kwatery czy hostele oraz porusza się różnymi środkami komunikacji. Konieczne jest oczywiście stosowanie się do zarządzeń obowiązujących w poszczególnych krajach, natomiast dla własnego bezpieczeństwa należy przestrzegać zasad higieny i dystansu wobec innych podróżujących. Gdziekolwiek jesteśmy powinniśmy uważać czego dotykamy i w miarę często dezynfekować dłonie jeśli nie mamy możliwości umycia rąk ciepłą wodą z mydłem. W czasie podróży korzystając z toalety na dworcach, lotniskach czy stacjach benzynowych trzeba bezwzględnie unikać dotykania powierzchni i zawsze dokładnie myć ręce. Niezastąpiony jest płyn do dezynfekcji o małej pojemności, który można mieć w torebce lub kieszeni, do kupienia tutaj

W miejscach zatłoczonych, na dworcach, terminalach lotniczych, w autokarach czy samolotach należy nosić maseczkę higieniczną, która w znaczącym stopniu zapobiega rozprzestrzenianiu się patogenu. Bezpieczniej mieć przy sobie własny prowiant i wodę do picia, nie przyjmować poczęstunku od obcych, nie pożyczać i nie korzystać z cudzych sprzętów w podróży oraz nie zawierać przypadkowych bliższych znajomości.

W hotelach i punktach gastronomicznych obsługa powinna dbać na bieżąco o dezynfekcję, higienę i odpowiednie warunki sanitarne, ale warto dla własnego komfortu spryskać płynem dezynfekującym powierzchnie w wynajętym pokoju oraz w łazience i toalecie, szczególnie klamki, poręcze krzeseł, włączniki, krany czy WC. Dbanie o czystość w tym trudnym dla nas czasie powinno wejść w nawyk i nie ma w tym żadnej przesady. W trakcie wyjazdów, w obcych miejscach, w czasie podróży jest to wyjątkowo ważne.

Zostaw komentarz